Vītoli un kārkli

SENSA pirts rituālos liela nozīme ir dažādiem vītoliem un kārkliem, kas lieliski papildina tradicionālās bērza, liepas un ozola pirts slotiņas.

Prasmīgi izmantojot šīs slotiņas, var iegūt fantastiskas sajūtas. Turklāt, dažādu kārklu un vītolu Latvijā ir daudz, un katrs to paveids izceļas ar tikai viņam raksturīgu aromātu, lapas formu un tekstūru: trauslais vītols, baltais vītols, pūpolvītols u.c.

Vītolus pirtī izmanto jau agrā pavasarī, tieši pūpolvītola pieskāriens ādai rada sajūtu, ka pavasaris beidzot ir klāt – laiks mosties un sākt aktīvi darboties!

Pirtī izmanto: miza, mizu vīkšķi, slotas, klūgas, novārījums, pulveris, slotiņas.

Pirtī fantastiska sajūta, kad tikko noskrubētu ādu nomazgā, izmantojot siltā ūdenī izmērcētu mizu vīkšķus. Ja izmanto ziepju putiņu procedūru, vītola slotiņa lieliski saspēlējas ar putiņām veidojot maigu, samtainu sajūtu uz ādas.

Sievietes būtība slotā – sievietes pirmatnējā enerģija. Lapas, kā gari pirksti, iztausta, izknibina, izvelk: attīra prātu un atjauno saikni ar Visumu. Pēriens ar pūpolvītolu: “Slimība ārā, veselība iekšā”.

Pūpols –  mazs, pūkains, bet sakārtots (apaļā forma).

Vispārējā iedarbība:

Pretiekaisuma, savelkoša, pretsāpju, pretreimatisma, antiseptiska, asiņošanu apturoša, temperatūru pazeminoša iedarbība.

Dabiskais aspirīns: saaukstēšanās , reimatisma, podagras un artrīta gadījumiem.

Mizas pulveris ārīgi – asiņojošu brūču apkaisīšanai, asins apturēšanai.

Mizas novārījums – dabīgs līdzeklis pret mutes dobuma gļotādas iekaisumu, pārmērīgu kāju svīšanu, kāju noguruma sajūtu, vispārīgām sāpēm kājās, arī paplašinātu vēnu gadījumā.

Dzintra Abarone

Sertificēta pirtniece ar jau diezgan lielu pieredzi pirts lietās. Aizrautīga eko lietu un visa dabiskā cienītāja un veselīga dzīvesveida piekritēja un veicinātāja.