Neparastais kadiķis jeb ko iespēj parastais paeglis

Pirts, īpaši ziemā, daudziem asociējas ar kārtīgu izkarsēšanos un pēršanos ar kadiķīša slotiņu. Taču slotiņa ir tikai viens no veidiem, kā kadiķīti ienest pirtī.

Izmantojot pirtī kadiķīti, jāatceras, ka saudzīga attieksme pret apkārtējo pasauli ir viens no pamatnoteikumiem iešanai pirtī. Parastais kadiķis (Juniperus communis) ir salīdzinoši ass, spurainais koks, kas aug lēni un nav tik izplatīts, kā, piemēram, bērzs, priede u.c. Tāpēc, griežot slotiņas, parasti paņem tikai tik daudz zariņu cik tobrīd nepieciešams.

Kadiķa produkti pirtī palīdz izsildīties, vairo enerģiju un mazina stresu.

Pirtī izmantojam: čiekurogas, jaunos dzinumus sāls skrubjiem, medus un jauno dzinumu maskām (kopā ar zaļo medu), slotiņas, zariņus un skujas – kvēpeklīšos un ziedēs.

Kā izmantot kadiķa slotiņu:

  • Svaigi sasietu slotiņu iemērc karstā ūdenī, patur un izklapē, lai tā paliktu mīkstāka.
  • Svaigi sasietu slotiņu tikai izklapē, bet nekarsē.
  • Visspēcīgākās sajūtas radīs svaigi sasieta slotiņa, kuru nepakļauj ne karsēšanai, ne izklapēšanai.

PPēc pēršanās ar kadiķa slotiņu ieteicams pēriens ar lapu slotiņām, lai nomierinātu ādu un sajūtas.

Kadiķa skrubis: kadiķa zariņus saberž piestiņā, samaļ gaļas mašīnā vai virtuves blenderī un piejauc jūras sāli. Jo jaudīgāka maļamā iekārta, jo ir iespējams iegūt viendabīgāku sāls un auga maisījumu, līdz ar to arī auga aktīvās vielas būs labāk izmantojamas.

Zaļais medus: Kadiķa zariņus saberž piestiņā, samaļ gaļas mašīnā vai virtuves kombainā un sajauc ar medu. Izmanto kā masku visam ķermenim.

Dzintra Abarone

Sertificēta pirtniece ar jau diezgan lielu pieredzi pirts lietās. Aizrautīga eko lietu un visa dabiskā cienītāja un veselīga dzīvesveida piekritēja un veicinātāja.